MOJE POGADUCHY, FILMIKI I PIOSENKI

01 POGADUCHY O ŻYCIU

Treści, jakie znajdziecie Państwo tutaj, są żywcem wyjęte z moich książek z serii „Nie daj się umrzeć”.. Opowiadam o tym jak żyć, aby w spokoju, równowadze i szczęściu (nie bójmy się tego słowa) dożyć do równie spokojnej starości. Czytelnicy docenili wartość tych książek i tylko dzięki nim udało mi się wydać całą serię. Jeden z nich – Artur Kondeusz, zrecenzował ją tak:

Ależ oczywiście, że serię „Nie daj się umrzeć” z czystym sumieniem mogę polecić każdemu. Jakoś tak się złożyło, że właśnie od tych książek rozpoczynałem swoją podróż. Dlaczego mnie przekonały? Otóż Autor, opisuje to co sam przeżył i sam doświadczył. Unika teoretyzowania, posługuje się doskonałym językiem, pełnym wyrafinowanego humoru i mam nieodparte wrażenie, że doskonale czuje sytuację czytelnika. Dodatkowo Autor nie stawia się w pozycji mistrza i unika pouczania, natomiast jako Ten, który sam na sobie wszystko, o czym pisze przerobił i zachęca, abyśmy sami sprawdzali, weryfikowali i doświadczali, czy aby działa. A działa!

02 – POGADUCHY PRAKTYCZNE

W tych pogaduchach staram się przekazać Państwu moje życiowe doświadczenia skoncentrowane na zdrowiu. Znajdziecie tu przepisy, ćwiczenia i podpowiedzi dotyczące odżywiania, roślin, stylu życia, które sam wypróbowałem z dobrym skutkiem. Czy sprawdzą się u Ciebie? Nie wiem, ale zawsze warto spróbować.

03 – MOJE KSIĄŻKI

Co prawda mam jakiś kontakt z czytelnikami poprzez swój blog, ale nic nie zastąpi spotkania z czytelnikami na żywo. Kochałem te wieczorki autorskie, bo zawsze na sali tworzyła się silna energia, którą czasami wykorzystywałem do poprawy zdrowia chorych uczestników spotkania. Istotne jest, że organizatorami, a w zasadzie organizatorkami wieczorów były moje czytelniczki, za co im serdecznie dziękuję.

Plandemia przerwała nasze spotkania a i ja jestem już o kilka lat starszy. W moim wieku te kilka lat ma swoja wagę, więc z pewnych praktyk muszę powoli rezygnować.   Zapraszam jednak do obejrzenia kilku spotkań aby poczuć tę atmosferę a może nawet poznać kilka narzędzi które często demonstrowałem widzom.

Macie też Państwo szerszą prezentację wszystkich moich książek, więc chociaż jakość niektórych nagrań jest niezadawalająca (za co przepraszam) to jednak zachęcam do obejrzenia.

04 – ROLKI

Przez większość życia byłem satyrykiem, zawsze szydząc z władzy: za czasów „komuny” i za czasów Platformy. Za czasów PiS-u mi się nie udało, bo zaraz po dojściu do władzy (za pierwszym razem) wyrzucili mnie z mediów z wielkim hukiem. Przez dwadzieścia lat nie zajmowałem się satyrą, ale teraz wracam do niej w nowej formie. Muszę, bo takiej podłości, głupoty i hipokryzji wśród ludzi władzy nigdy jeszcze nie było.

05 –  PIOSENKI OKRESU WIELKICH PRZEMIAN

Część tych piosenek powstała i była śpiewana w podziemiu, jeszcze „za komuny” w stanie wojennym. Pierwszą kasetę „Dyskretny urok czerwonej burżuazji” nagrałem za własne pieniądze w okresie przemiany w studiu na Starym Mieście. Jestem ogromnie wdzięczny Ali- Babkom, że wsparły mnie w tym debiutanckim zadaniu w zasadzie charytatywnie. Potem było już łatwiej, otworzyły się dla mnie bramy Polskiego Radia, a w końcu miałem swoje własne, prywatne studio nagrań. Powstało wtedy sporo piosenek związanych z okresem wielkich przemian. Zapraszam do wspomnień.

06 – PIOSENKI FREEWOLNE

Oprócz piosenek związanych z polityką napisałem i nagrałem trochę piosenek obyczajowych. Nie stroniłem od najbardziej popularnego od wieków tematu, jakim jest miłość, ale starałem się ją przedstawiać na swój sposób. Niektóre z tych piosenek powstały gdy byłem jeszcze bardzo młodym człowiekiem, teraz nie napisałbym ich na pewno, ale skoro już są… Przypominam je z lekkim zakłopotaniem, prosząc o wyrozumiałość.

AUDIO

Tygodnik satyryczny KIWI

„Tygodnik satyryczny KIWI” – audycja, której byłem producentem, nadawana była przez 15 lat w regionalnych rozgłośniach Polskiego Radia na przełomie wieków. Wybrałem losowo z archiwum jedną z audycji, wypadło na czterysta czwartą i teraz można sobie posłuchać co nas onegdaj śmieszyło, jeśli macie akurat wolne pół godzinki. Miłego słuchania!