Filmy fabularne

Co gryzie Gilberta Grape'a

Tę prostą historię można oglądać wiele razy! Naprawdę warto!  Dla młodego Johnny’ego Deppa, dla młodziutkiego Leonardo DiCaprio, który zdradza, że kiedy przyszedł na przesłuchanie wątpił, czy da sobie radę z tak trudną rolą. Historia Gilberta to opowieść o młodym człowieku i jego rodzinie, która jest dla niego ciężarem i jednocześnie wielką wartością. Gilbert żyje w przygnębiającym miasteczku o nazwie Endora, pod jednym dachem z monstrualnie grubą matką, upośledzonym młodszym bratem, nieznośną nastoletnią siostrą. Ten film jest odrażający i piękny zarazem, lektura obowiązkowa!

Ostre słówka (The Upside of Anger)

Terry – żona i matka czterech córek (gra ją Joan Allen) zostaje niespodziewanie opuszczona przez męża. Swój gniew i frustrację topi w alkoholu. Jest wściekła i nieznośna, bo czuje się nieatrakcyjna i niepotrzebna. Z tego stanu próbuje ja wyrwać sąsiad (Kevin Costner). Dawna gwiazda baseballu, a obecnie radiowy DJ ma być tylko kumplem do picia, ale wkrótce staje się kimś więcej. Czy to będzie miłość?

Pytanie do boga

Do Jerozolimy zostaje wysłany ksiądz Matt Gutierrez, którego zadaniem jest zbadanie nowo odkrytego grobowca należącego prawdopodobnie do Syna Bożego. Niby triller ale prowokuje ciekawe skojarzenia.