Filmy fabularne

Pod słońce

Początkujący wydawca z Londynu jedzie do Włoch, do Toskanii, aby zmusić sławnego pisarza Weldona do napisania nowej książki. Ale on nie zamierza wracać do pisania i odrzuca propozycje wszystkich wydawców. Jedna z jego córek – Isabella zakochuje się w naszym bohaterze a Weldon pomaga mu otworzyć się na świat i znaleźć swoją drogę w życiu, uczyć się życia i miłości. Piękny film o radości życia i miłości.  

Ukryte piękno

Zachęcam do obejrzenia, bo to film „uduchowiony”. Bohater, psycholog waha się pomiędzy drogą, jaką podsuwa mu umysł i tą, która podsuwa serce. Świat psychologa w depresji i bezdomnej, zaburzonej emocjonalnie kobiety – to dwa całkowicie odmienne światy. On próbuje ją ratować i zakochują się, a każde z nich dostaje drugą szansę na nowe życie. Przy okazji piękna terapeutyczna scena zastosowania hipnozy, w taki sposób mniej więcej jak ja to robię.

Co gryzie Gilberta Grape'a

Tę prostą historię można oglądać wiele razy! Naprawdę warto!  Dla młodego Johnny’ego Deppa, dla młodziutkiego Leonardo DiCaprio, który zdradza, że kiedy przyszedł na przesłuchanie wątpił, czy da sobie radę z tak trudną rolą. Historia Gilberta to opowieść o młodym człowieku i jego rodzinie, która jest dla niego ciężarem i jednocześnie wielką wartością. Gilbert żyje w przygnębiającym miasteczku o nazwie Endora, pod jednym dachem z monstrualnie grubą matką, upośledzonym młodszym bratem, nieznośną nastoletnią siostrą. Ten film jest odrażający i piękny zarazem, lektura obowiązkowa!

Ostre słówka (The Upside of Anger)

Terry – żona i matka czterech córek (gra ją Joan Allen) zostaje niespodziewanie opuszczona przez męża. Swój gniew i frustrację topi w alkoholu. Jest wściekła i nieznośna, bo czuje się nieatrakcyjna i niepotrzebna. Z tego stanu próbuje ja wyrwać sąsiad (Kevin Costner). Dawna gwiazda baseballu, a obecnie radiowy DJ ma być tylko kumplem do picia, ale wkrótce staje się kimś więcej. Czy to będzie miłość?