TAŃCZMY NA SCENIE ŻYCIA, ODKRYWAJĄC PRAWA WSZECHŚWIATA W RYTMIE ZMIAN.

Jeszcze tańczą i drzwi są otwarte! Dzień warty dnia! A to życie zachodu jest warte!

Podczas weekendu spotkałem kilku moich rówieśników, schorowanych i narzekających na różne bóle, a jednak wciąż zafascynowanych złożonością rzeczywistości. Doszliśmy do wniosku, że trzyma nas przy życiu ciekawość związana z odkrywaniem praw i zasad, jakie obowiązują we Wszechświecie. Trochę przykro, że nie poznamy wszystkich praw i zasad, ale to niemożliwe. Nie po to przecież opuszczono zasłonę niewiedzy zaraz po urodzeniu, żebyśmy je znali. Ale samo poszukiwanie jest przecież niezwykle ekscytujące.   

Od kilku lat opowiadam na tej stronie (zwłaszcza w moich książkach), o swoich „olśnieniach” a wciąż pojawiają się nowe poziomy do odkrycia, nowe tajemnice do zgłębienia. Wygląda na to, że Wszechświat gra ze mną w jakąś kosmiczną grę. Czy Ty także masz podobne wrażenie? Bo moi przyjaciele jak najbardziej. Wciąż łapią się na tym, że wpadają w dobrze znaną pułapkę zapominania, jak chociażby problem negatywnych myśli. 

Ileż postów napisałem na ten temat, ile rozdziałów w książkach o tym, że pretensje i negatywne myśli to niezwykle toksyczna substancja, która zatruwa nasze życie. Także znasz tę zasadę? To dlaczego tak trudno wcielić ją w życie? Dlaczego tak często zrzędzisz i narzekasz, zamiast skupić się na pozytywnych aspektach życia? To nie musi być zaraz miliard w totolotka czy wycieczka na Dominikanę, to może być kawka w ogrodzie, grill z przyjaciółmi, czy uśmiech dziecka taszczącego swój ciężki tornister do szkoły!

Takie pierdoły mają nas cieszyć, skoro koniecznie chcemy wiedzieć, co jest ukryte za zasłoną niewiedzy? Spokojnie, przyjdzie czas na nieoczekiwane zwroty akcji i niespodzianki. To Cię nie minie, o ile nauczysz się cieszyć pierdołami. Tu i teraz. To prawo działa mniej więcej tak: jeśli sprzedasz swój stary samochód z ulgą, że pozbyłeś się starego, ohydnego grata twój nowy samochód nie spełni Twoich oczekiwań. Sprzedawaj stary samochód z uczuciem wdzięczności, za to że służył Ci tyle lat! Wtedy nowy samochód spełni Twoje oczekiwania. Proste? Sprawdziłem, działa!

Zasłona niewiedzy naprawdę powoli się uchyla i następują gwałtowne, widoczne zmiany. Jeśli nawet budzą Twój opór, okiełznaj swój strach. Niech Twoja świadomość tańczy jak baletnica. Idźmy przez scenę życia z gracją i elastycznością! Nie wiemy dokładnie co się teraz dzieje, ale ci, którzy są gotowi, już mogą tańczyć na scenie życia w rytm tych zmian. Dopóki orkiestra gra. Jeszcze tańczą i drzwi są otwarte! Dzień warty dnia! A to życie zachodu jest warte!

Subscribe
Powiadom o
guest

11 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments