EPOKA POSTPRAWDY

Żyjemy w epoce postprawdy czyli czystej fikcji. propagandy i nieustannym kłamstwie a media karmią nas fake-newsami.

Większość myślących ludzi jest zagubiona, bo już chyba do każdego doszło, że żyjemy w nieustannym kłamstwie a media karmią nas fake-newsami. Naukowcy nazwali nawet nasze czasy epoką postprawdy, czyli czystej fikcji i propagandy. Epoka postprawdy nie daje możliwości odróżnienia faktów od fake-newsów a prawdy od postprawdy. Dla zwykłego człowieka jest to po prostu niemożliwe.

Co powiecie na taką informację, na którą gdzieś się natknąłem w sieci: Jak poinformował „Dziennik Wschodni”, w Domu Seniora „A w sercu maj” w Woli Czołnowskiej w powiecie puławskim do wczoraj zmarło 9 pensjonariuszy, których 19 stycznia zaszczepiono przeciw covid-19  szczepionką produkcji Pfizer-BionTech. Na trzydzieści kilka zaszczepionych w tym ośrodku osób, 9 zmarło, a  „zdecydowana większość” pensjonariuszy i personelu zachorowała na covid-19. Chorobę przechodzą ciężko. W związku z tymi faktami odwołano szczepienie pacjentów ośrodka „A w sercu maj” drugą dawką szczepionki.

Kiedyś łyknąłbym tę wiadomość jak młody pelikan, ale w epoce postprawdy mam wątpliwości. W żadnych mediach, nawet tych od czarnych planszy, nie wspomnieli o tym ani słowa. Aby dojść do prawdy, powinienem zamienić się w dziennikarza śledczego. Nie chcę powielać fake-newsów. Takie śledztwo wymaga sporo zachodu, ale co robić… takie czasy. Dzwonię najpierw do redakcji Dziennika Wschodniego, bo strona w Internecie może być przecież podrobiona. Potwierdzają. To mnie nie satysfakcjonuje. Dzwonię do Domu Seniora „A w sercu maj”. Pani, która odbiera telefon jest wściekła gdy tylko się dowiaduje, w jakiej sprawie dzwonię. „Nie będę udzielać żadnych informacji” – wrzeszczy i odkłada słuchawkę. Co mi pozostaje? Wycieczka w lubelskie? Gdybym młodszy dziewczyno, gdybym był młodszy…

Jedynie z panicznej reakcji kobiety, która odbierała telefon i nie chciała się przedstawić, mogę wnioskować, że to może być prawda, ale pewności nie mam. Nie mam też zaufania do dziennikarza Radosława Szczęcha, autora artykułu. Przepraszam panie Radosławie, ale epoka postprawdy nauczyła mnie nie wierzyć nikomu! Widziałem zbyt wielu dziennikarzy, którzy kłamali w żywe oczy bez zająknięcia. Widziałem lekarzy, którzy powtarzają zwykle brednie o szczepionkach, że o politykach  nie wspomnę. Przyzwyczajono nas do tego, że łżą. Jeden z nich został nawet skazany za to, że publicznie kłamał, a i tak piastuje zaszczytną funkcję premiera.

Żyjemy w przerażającym epoce postprawdy, fabrykuje się dla nas fałszywe fakty i zdarzenia i dzięki nim manipuluje się społeczeństwem jak stadem baranów. Samolotowa katastrofa smoleńska nazywana zamachem powoli już blaknie. Nie znaleziono żadnych dowodów na potwierdzenie zamachu, a jednak ogromna część polskiego stada wierzy w nią tak samo jak w pochodzenie człowieka od Adama i Ewy. Nie liczą się  żadne fakty, liczy się ich interpretacja ze świadomością, że każdy fakt może być fake-newsem. I tylko od Was zależy czy wiadomość o incydencie w Domu Seniora „A w sercu maj” uznacie za prawdziwą.