KTO NAPRAWDĘ KIERUJE TWOIM ŻYCIEM? PRZEZNACZENIE CZY TY?

Przeznaczenie – wymówka głupca w chwili klęski.

Przeznaczenie to termin, który przewija się w nocnych rozmowach Polaków, budzi kontrowersje i emocje. Bez względu na to czy coś tam słyszeli o koncepcji puzzli, czy nie, wierzą, że wszystko, co ich spotyka, jest zapisane w gwiazdach. Ale inni są przekonani, że to oni sami tworzą swoją rzeczywistość! Jaka jest prawda? Prawda, jak to prawda, zawsze leży pośrodku, wołając: weź mnie, we śnie ze mną bądź, we śnie weź mnie całą noc!

Nasze życie jest sumą wielu czynników – zarówno tych, na które mamy wpływ, jak i tych, które są poza naszą kontrolą. Jednak to, co możemy zmieniać, to nasze podejście do życia i decyzje, które podejmujemy każdego dnia. Jeśli wierzysz, że Twój los jest z góry przesądzony i nie masz wpływu na to, co Cię spotyka, jesteś jak piórko na wietrze z czołówki filmu „Forrest Gump”. Taka postawa prowadzi do rezygnacji i stagnacji, do zablokowania się w miejscach i sytuacjach, które przynoszą cierpienie i nieszczęście.

Zastanów się zatem, czy aby nie  przeraża Cię myśl o zmianach? Czy nie boisz się porzucić codziennej rutyny? No cóż, nie jesteś sam(a). Ludzie często preferują utrzymanie się w swojej strefie komfortu, nawet jeśli oznacza to trwanie w niezdrowym miejscu, gdzie czujemy się źle, cierpimy, chorujemy i jesteśmy nieszczęśliwi. Niestety, wielu z nas tkwi tam z przyzwyczajenia lub lenistwa. Znają swoje dotychczasowe życie i nawet jeśli jest ono pełne niedomagań, boją się nowego. Wolą trwać w tym, co znane i złe, niż podjąć ryzyko i poszukać czegoś, co może być znacznie lepsze.

Wciąż powtarzam jak mantrę, że życie jest podróżą i każdy z nas ma prawo do szczęścia. Zastanów się zatem, co sprawia, że czujesz się szczęśliw(a)y? Co Cię inspiruje i daje energię do działania? Czasem zmiana miejsca, pracy, czy partnera może przynieść nowe możliwości i perspektywy. Warto się na to otworzyć, bo każda zmiana to szansa na rozwój i lepsze życie. Zawsze pytam moich patientów czy są gotowi na zmiany, bo to jest warunkiem uzdrawiania. Twoje miejsce na ziemi nie jest stałe. Możesz je zmieniać w zależności od tego, jak zmieniają się Twoje potrzeby i pragnienia. To, co jeszcze niedawno było dobre dla Ciebie, niekoniecznie musi być dobre teraz.

Przeznaczenie nie jest czymś ostatecznym i nieodwracalnym, bo możesz kształtować swoje życie, podejmować nowe wyzwania, rozwijać swoje talenty i pasje. Bądź wdzięczn(a)y za doświadczenie „złego wczoraj”, bo dzięki temu stajemy się silniejsi i bardziej świadomi swoich potrzeb i pragnień. Wykorzystaj to jako fundament do budowy swojego „lepszego teraz”. Słuchaj swojego serca, bądź odważny w podejmowaniu decyzji szukając swojego miejsca, które przyniesie Ci szczęście i spełnienie.

p.s.

W majowych miłosnych sucharach proponuję dziś piosenkę o skromnych, nieśmiałych, uczciwych dziewczętach, które najczęściej są samotne. Ale zawsze były, są i będą inne dziewczęta, które z jednym chłopcem wychodzą do kina, z drugim szybko zdradzają pierwszego, z trzecim będą szalały na disco aż do rana białego. Dziś o tych samotnych, które czekają w pustym mieszkaniu i najmniejsze dwa słowa zachęty nie przejdą im przez usta. O nich właśnie jest ta piosenka. Muzykę napisała Dorota Wasilewska i to jej głos razem z portrecikiem pojawiają się w tle: GŁUPIA I DRŻĄCA

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments