NA POCZĄTKU BYŁO SŁOWO

Głupie słowo może nabrać nadludzkiej powagi, jeżeli padnie w chwili, która na nie czeka.

Słowa są niezwykle ważne, bo oznajmiają nam jakieś fakty, odczucia, stany emocjonalne… Bez słów trudno byłoby nam nawiązać jakikolwiek związek z innymi, ale chyba nikt nie zaprzeczy, że słowo jest także najważniejszym narzędziem do manipulowania społeczeństwem! To przemyślane działanie, najczęściej podstępne i wredne, aby narzucić nam fałszywy obraz rzeczywistości. Bardzo wyraźnie widać ten problem w wystąpieniach polityków, w szczególności pana prezydenta Du.y!

To oczywiste, że pan prezydent do intelektualistów nie należy, ale nie wmówicie mi, że nie zna znaczenia takich słów jak: więzień polityczny, terror, wolne media czy demokracja. Nawet on doskonale wie, kim powinien być człowiek, którego określa się jako „krystalicznie czysty”. Mimo to, przed milionową widownią, żongluje słowami, jakby nie miał zielonego pojęcia o ich znaczeniu. Wystarczy jednak obserwować jego mowę ciała, aby zrozumieć, że to świadoma manipulacja. Podświadomość, która kontroluje gesty niewerbalne, wyraża głębsze, prawdziwe intencje prezydenta i właśnie dlatego zachowuje się jak pijany w trzy du.y Mussolini.

I żeby nie było tak jednostronnie i personalnie – ten sposób komunikacji dotyczy prawie wszystkich polityków i dziennikarzy! Słowa się zdewaluowały i określenie „więzień polityczny” ma zupełnie inne znaczenie dla obozu tzw. „prawicy” i obozu liberalnej demokracji. A sama demokracja? Wycierają demokracją usta wszyscy bez skrupułów, nazywając tak rządy autorytarne, zwykły totalitaryzm, który często jest dyktaturą. Dr Jaśkowski, który wciąż ma mój szacunek, podaje starą cechę demokracji: jeśli nauczyciel zarabia więcej niż policjant, wtedy mamy demokrację. A jak jest u nas? Najniższa pensja nauczyciela to 3690 a najniższa pensja policjanta 5480 zł. Mamy demokrację?!

A czy nie śmieszy Was Monika Olejnik oklejająca się napisem „wolne media”? Jakie wolne media?! To przecież ona i jej stacja, śmieszyła, tumaniła, przestraszała i przekręcała fakty dotyczące plandemii, aby zapędzić nas do stonkowania! A obraz wojny na Ukrainie malowany zwycięską ofensywą i sromotną przegraną Putina? A mordowanie Palestyńczyków w imię wendety za atak Hamasu? A niby skąd Hamas wziął nowoczesną broń, którą atakował? Wyprodukowali ją z piasku pustyni? Nie dowiecie się tego z wolnych mediów Moniki!

Słowa powinny zawierać wiarygodną treść, a każdego mówcę powinna cechować zgodność słów z działaniem i swoimi przekonaniami. Ale to się bezpośrednio wiąże z postawą etyczną i odpowiedzialnością  za wypowiadane słowa. Co się czynić nie godzi, to też i mówić szkodzi – uczy nas stare polskie przysłowie, a przysłowia są przecież mądrością narodów! Sądząc po przedstawicielach naszego narodu, straciliśmy tę mądrość bezpowrotnie.

p.s.

Od pewnego czasu Polacy są głęboko podzieleni. Ten podział wciąż się pogłębia a dna nie widać. Ale tak naprawdę ten podział jest kolejną złudą, bo, jak starałem się to ująć w dzisiejszej rolce:   ŻYCIE TO JEDNOŚĆ

Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments