WOLNOŚĆ TO STAN DUCHA?

Wolność to stan ducha, prawda obiektywna, wojna na Ukrainie, śmigłowiec wielozadaniowy AW139W, najlepszy czołg świata Anders, .

Od czasu do czasu piszę tutaj o problemach kontrowersyjnych, ale nie obawiam się tego, bo wiem, kto czyta moje posty, lub posty Moniki. Znaczną część naszych czytelników określiłbym jako ludzi wolnych, którzy doskonale wiedzą, że ich wolność nie zależy od rzeczywistości zewnętrznej. Agnieszka pięknie to ujęła: wolność mamy wtedy, gdy odczuwamy, gdy wiemy, że jesteśmy wolni. To stan ducha, świadomości, podświadomości. Właśnie tak! Ale czy nie zauważacie w tym rozumowaniu pewnej pułapki? Pewnie znacie alkoholików, którzy z pełnym przekonaniem twierdzą, że alkoholikami nie są. W każdej chwili mogą przerwać picie, gdyby tylko chcieli, ale nie chcą! Czy nie ma tutaj pewnej symetrii?

Słyszałem niejednokrotnie oracje na temat wolności wygłaszane przez ludzi, którzy są niewątpliwymi niewolnikami. Czy tę postawę tłumaczy wypowiedź Alfredy: Wolność to rezultat poznania prawdy… tego co JEST! Jeśli ją znasz, jesteś wolny na wieki wieków! Wiśta wio, łatwo powiedzieć, trudniej tę prawdę poznać. Od lat twierdzę, że tej prawdy nie ma. Mam tu na myśli prawdę obiektywną na każdym poziomie, tym najwyższym i tym najniższym. Nawet gdy istnieje na poziomie Absolutu, nie jest dla nas dostępna na naszym poziomie rozwoju, na jakim jesteśmy teraz. A na tym poziomie wszystko jest ściemą, dezinformacją i oszustwem.

Weźmy, chociażby wojnę na Ukrainie. Czy tak trudno zrozumieć, że tu chodzi o wybicie Ukraińców lub wypędzenie ich za granicę swojego kraju? A niby po co bombarduje się system energetyczny przed zimą? Dlaczego nie robiono tego wiosną i latem? I kto to robi? Jeśli odpowiecie, że  Rosjanie to właśnie będzie odpowiedź na najniższym poziomie prawdy. Telewizornia łże w żywe oczy, pokazując jak to elektrownię atomową, którą od dawna rządzą Rosjanie, bombardują właśnie Rosjanie. Sami siebie?! Ludzie są w stanie wciągnąć każdą medialną papkę przyprawioną kolorowymi obrazkami wytwórni filmowych.

Wspomniałem o Ukrainie, bo jej los, nie do pozazdroszczenia zresztą, jest prognozą dla nas, otumanionych na dobre. Cieszymy się, że Polskę zalewają obce wojska i w podzięce kupujemy od nich samoloty, czołgi, śmigłowce. Dlaczego nasze siły zbrojne nie są zainteresowane zakupem nowego śmigłowca wielozadaniowego AW139W? To nowoczesny śmigłowiec dostosowany do potrzeb XXI wieku i w stu procentach wyprodukowany w PZL-Świdnik?! Dlaczego Anders, najlepszy czołg świata w swojej klasie powstał w Polsce, a budują go Rosjanie i Izraelczycy? Ten czołg jest podobno rewolucyjny, wyprzedza swój czas o całe dekady, ale polskie wojsko nie było nim zainteresowane! Dlaczego?

Bo grupa trzymająca władzę w Polsce wysługuje się tym, którzy chcą Polskę wykończyć na zawsze. Oni naprawdę prowadzą nas do zagłady w rytmie poloneza Ogińskiego, a my tańczymy tak, jak nam grają, nie mając pojęcia, że to chocholi taniec. Jest coraz więcej fantastycznych ludzi, którzy nie boją się mówić o tym wprost, bez owijania w bawełnę. Zachęcam do obejrzenia wywiadu z dr. Lucyną Kulińską: https://youtu.be/a-tT8J59QAQ. To prawda gorzka, przerażająca i, jak każda prawda, nieobiektywna więc czy warto ją znać, czy lepiej zaufać wewnętrznej świadomości i podświadomości? Oto jest pytanie na wagę to be, or not to be!

guest

10 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Waldemar
Waldemar
Gość
10/11/2022 10:19

Porażające jest to, że większość „polityków” jak i „dziennikarzy” traktuje perspektywę wojny z udziałem Polaków jako coś w rodzaju gry komputerowej.Jakby co to się wyłączy i już.

Agnieszka
Agnieszka
Gość
09/11/2022 19:53

Jeśli będziemy patrzeć tylko na to co zewnętrzne, materialne, przedmiotowe i to w sposób ” muszę” a nie „chcę” to wiadome, że nie bedziemy sie czuc wolni. A do bycia wolnym ważne jest to co wewnątrz, to jak odczuwamy i to jak podchodzimy do tego co nas zewnetrznie otacza. Prosty przykład: rachunki. Płacę je bo muszę czy chcę? Jeśli podejdziemy do tego z przymusem to automatycznie nasze wnętrze odczuje uwieranie, przytłoczenie, brak wolnosci. Zdecydowanie lepiej wybrac druga opcje: chce je zaplacic, bo wiem, ze abym mogla korzystać z biezacej wody, ktos pracuje nad tym, aby ona do mnie popłynęla. Taki rodzaj wdzięczności:),(nie, nie myslcie, ze ja tak do wszystkiego z wdziecznoscia i usmiechem. Nie wiem czy dosiegne tego poziomu. Mam chwile, gdy mowie „musze”, jak wielu z nas, ale pracuje nad tym ;)). Takze nawet na wojnie czy bedac w jakims uzaleznieniu bedziemy czuc sie wolni, bo wolnosc to stan ducha.

Andżelika
Andżelika
Gość
09/11/2022 11:45

Wolnośc, miłośc, szczęście, smutek, żal…. to są wszystko stany ducha. Tak. Nie potrzeba niczego zewnętrznego, żeby każdy z nich utrzymać bądź zmienić kiedy się chce (bo w smutku też się czasem chce pobyć). Potrzeba tylko naszych intencji. Ale to co najprostsze, najtrudniejsze. Nieprzywiązanie to klucz do wolności, takie słuchy chodzą. Tylko, że ja go jeszcze nie mam. Klucza.

Last edited 19 dni temu by Andżelika
Katarzyna
Katarzyna
09/11/2022 11:02

Bingo. A ja od początku pisałam mówiłam co to za wojna. Od początku śledziłam informacje dostępne na innych kanałach takich jak np MeWe albo telegram. Widziałam mnóstwo filmików w których sami Ukraińcy nagrywają co robią śmieją się a potem na telegram umieszczają. Widziałam jak rosyjskim jeńcom strzelają w nogi
Jak ich kopią. O tym że ta elektrownia będzie celem dla Ukraincow to już latem czytałam. Ale kto chciał i chce słuchać Rosji. Przecież to bandyci prawda? Kto chce znajdzie w miarę obiektywne informacje ale większość nie będzie się trudziła żeby po prostu ot tak dla siebie znaleźć jakieś inne informacje niż te w ściek mediach Każda wojna jest zła i okrutna ale ta wojna to była po prostu od dawna planowana. Też jest mnóstwo o tym informacji choćby u Pana Maciaka albo u maxa kolonki. I to są informacje które były ogólnie dostępne. Polacy to jednak nie obrażając tych myślących to jednak większość to są po prostu głupi. Jak byli w Polsce przez lata ruski to ola Boga okupanci okrutni ale jak mamy już w tysiącach jankesow to mało się nie posikaja bo chroni nas taka armia. Chroni? Nas? Przed kim? Rosją? Ha ha ha. Akutar Rosja ma gdzieś Polskę
Do czego im potrzebny taki kraj ogolocony ze wszystkiego. Amerykańskie wojsko bronić będzie swoich interesów bo chyba większość ludzi myślących wie że Ukraina to poligon doświadczalny. Rosja ma mnóstwo na to dowodów. Cieszę się że dziś napisał Pan właśnie taki post. 😊😊
Polecam poszukać na fb tego pana. Ma bardzo ciekawe artykuły.
https://www.facebook.com/100000363514316/posts/5673875832634478/

Monika
Monika
09/11/2022 09:07

Cudowny ,filozoficzny post.uwielbiam takie odwieczne pytania na ktore ludzie przed nami dawali miliony odpowiedzi i miliony po nas je dadza. I zadna nie bdzie ostatnia, jedyna i wienczaca, choc wiele bedzie cytowanych, pamietanych i podnoszonych. Tak oto zeszlismy w swojej rzeczywistosci wojny i rozprawiamy o wolnosci. Takie rozmowy toczyly sie na Szucha i za drutami i w okopach i pod murami twierdz, w namiotach i przy ogniskach. Takie mialy miejsce w rezerwatach i na podwodnych okretach..a takze pewnie na Titanicu. ♥️. Gdybajmy wiec i my bo taki nastroj chwili i taka nasza wolnosc Tomku w swoim domku.
Ja sie przychylam.do Agnieszki bo ” czlowieka mozna zniszczyc, ale nie mozna go zlamac” ,bo wolnosc to stan ducha i ta prawda, co to w sercu trwa. Alkoholicy to tylko tak na zewnatrz Stasiu mowia, gdy zapada noc, demony choroby i niewoli dopadaja ich, a jakze. Przed klamstwem nie uciekniesz, chocbys wypieral za dnia, wroci i bedzie stukal i ktzyczal i dopominal sie wyjasnienia. Jesli nie w tym, to w kolejnym 😊. Wolnosc to stan ducha i tej wolnosci nie odbierze mi zaden Draco etc…jestem z wolnego zasiewu, od Zrodla i wolnosci mam po kokarde 😊. Coz mi odebrac moga? To co i tak moje nie jest? I nigdy nie bdzie ich? Bierzcie i jedzcie…a ja wolna jestem i bede bo tak postanowilam. Dokonalo sie 🙏🙏

Alfreda
Alfreda
Reply to  Monika
15/11/2022 16:49

Moniko, twoje slowa plyna z „obfitosci serca” wypelnionego po brzegi miloscia, pochodzaca ze Zrodla. Sa one prawda prowadzaca do wolnosci, ktora mozliwa jest tylko w duchu.
Cialo mozna zniszczyc…dusze rowniez…Niezniszczalne i wieczne jest Zycie w duchu. Warto wiec szukac prawdy, ktora pomoze obudzic sie z martwego snu iluzji i klamstwa.