SŁOWA MAJĄ MOC

Słowa wychodzą z ust, trafiają do uszu i wnikają w dusze. Najpierw jednak są naszymi myślami. Jeśli więc podążamy za swoimi myślami, podążamy za ustami.

Trochę mi się dostało od Pauli, Moniki, Mathildy i Alicji za niedotrzymywanie obietnic. I kto się oprze czterem paniom? Dziś mamy post gościnny Moniki, w piątek – dla zdrowotności, więc dopiero w poniedziałek przedstawię moją wizję panowania WODZA. Wiem, że już zaakceptowaliście czwartkowe posty Moniki, ale wtorki są jeszcze wolne. Nie wiem, jak długo, bo Monika ma naprawdę coś ważnego do powiedzenia i kto wie, czy nie zechce zagospodarować również wtorków.  

Monika Irsmanbet

Pewnie większość słyszała powiedzenia „słowo ciałem się stało”, „wypluj to słowo”, „słowo, choć nie z głazu, może zabić od razu”. Słowa. Słowa są wspaniałe. Mogą zachęcać, pouczać, dawać nadzieje, rozwiązania, otulać na odległość, podnosić, pomagać, dodawać skrzydeł. Raduje to człowieka, gdy umie dać odpowiedź. Jakie dobre jest słowo we właściwym czasie – ks. Przysłów 15,23

Słowa wychodzą z ust, trafiają do uszu i wnikają w dusze. Najpierw jednak są naszymi myślami. Jeśli więc podążamy za swoimi myślami, podążamy za ustami. Umysł oddziałuje na nasze usta, a usta na umysł. Jeśli jakaś myśl będzie w nas dostatecznie długo, w końcu ją zwerbalizujemy. Warto więc panować nad swoimi myślami i przesiewać je ostrożnie. Warto też ważyć słowa i mówić o czymś, jakby już się zamanifestowało. „Jestem głową, a nie ogonem”. Oczywiście jeśli chcesz podtrzymać swój problem, to nie przestawaj o nim mówić, opowiadać. To najlepsza droga by twoja energia, która podąża za uwagą (Makia), syciła, karmiła i pielęgnowała kłopocik. Dbała, by nie usechł i nie odszedł w zapomnienie. Hamowanie złych słów wymaga ogromnej samokontroli i nie każdy posiądzie tę zdolność od razu, zwłaszcza jest to trudne w ciężkich chwilach. Warto!! Zawsze warto!!! Nasza słowna rzeczywistość się zmaterializuje prędzej czy później.

Język to najważniejsze połączenie między ludzkością a buddą (jako stanem świadomości). Język jest najbardziej charakterystyczną cechą rodzaju ludzkiego. Inne zwierzęta nie rozmawiają ze sobą. Człowiek jest człowiekiem dzięki językowi i nie da się go uniknąć. Dispenza mówi, że myśli to określony wzór energetyczny. Huna wolą: cała moc pochodzi z wnętrza (Mana). Joseph Murphy prosi: waż słowa. Za każde złe słowo przyjdzie Ci zapłacić. Podświadomość nie zna się na żartach i urzeczywistni wszystko, o czym pomyślałeś i powiedziałeś. Jesteś kapitanem swojej podświadomości. Możesz wszystko. Jeśli nieustannie powtarzasz nie stać mnie na to, Twoja podświadomość trzyma Cię za słowo.

Słowa mają znaczenie, słowa mają moc. Zmień słowa, waz słowa, szanuj słowa, a zmienisz swoje życie. Staniesz się twórcą swojego życia. Stephen Hawking powiedział mądrze (jak zawsze): największe osiągnięcia ludzkości tworzone są w rozmowie. Jej największe niepowodzenia są skutkiem braku rozmowy (…) Wszystko, co musimy zrobić to upewnić się… że wciąż rozmawiamy.  Na koniec przywołam siebie i swoją osobistą historię ze słowami. Tak zacne grono chcę zamknąć wisienką.

Kiedy koleżanka powiedziała mi, że w lisiej norze oszczeniła się sunia i za nic w świecie nie da się złapać, wiedziałam jedno. Złapię ją i ją wezmę małą do siebie. Wizualizowałam ją szczęśliwą i złapaną i zaopiekowaną. Moje SŁOWA płynęły wprost do Źródła, prosto w moją rzeczywistość. Poleciałam do Polski, aby poznać maleńką. Na miejscu zobaczyłam dramat. Sunia nie wydawała z siebie żadnego dźwięku. Sztywniała na widok ludzi, przy dotyku sikała. Obcięty krzywo ogonek, śruty w ciele, ślady przypalania etc. Rany cięte pyszczka i wielki guz na łapce. Szlag!!! Miałam tylko dwa dni. Usiadłam w kojcu i zaczęłam szeptać blisko budy. TB mówi dużo o mocy szeptanek i chciałam z tej mocy skorzystać. Siedziałam, aż do sztywnego tyłeczka. Szeptałam. Jutro miałam wzbić się w powietrze i zacząć załatwiać transport. Sunia totalnie nieadopcyjna a droga przed nią daleka. Wstałam i spojrzałam na mały łepek, który się wychylił… Chodź, spróbujemy żyć. Chcesz? I Ona wydala z siebie pisk. To był pierwszy (i na cały rok ostatni) dźwięk, jaki wydala, ale ja już wiedziałam. Kochamy się!

Słowa mają potężną moc. Tak jak miłość, która może z nich płynąć. Używajmy ich i puszczajmy w świat, bo przecież… na początku było słowo.

guest

18 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Alicja
Alicja
Gość
15/09/2022 22:22

Cudownie.

Mariola
Mariola
Gość
15/09/2022 19:36

Jest jeden problem. O wiele łatwiej zapanować nad słowami niż nad myślami. Ma ktoś sposób, żeby natychmiast odrzucać negatywne myśli?

Mariola
Mariola
Gość
Reply to  S.A.P.
16/09/2022 12:57

Koniecznie muszę uzupełnić wiedzę, a potem ją zastosować. Pozdrawiam😘❤️

Monika
Monika
Reply to  Mariola
15/09/2022 22:17

Z myslami tez nie jest tak zle.wszystko jak miesien..cwiczony zaczyna nam pomagac sam.Stasiu jest w tym expertem.polecam ksiazki♥️♥️

Mariola
Mariola
Gość
Reply to  Monika
16/09/2022 12:58

Dziękuję za odpowiedź i świetny tekst. Pozdrawiam 😘❤️

Mirosława Pawlak
Mirosława Pawlak
Gość
15/09/2022 13:38

Zgadza się, słowa są potęgą, ale zanim powstało słowo najpierwej pojawiła się myśl…

Anita
Anita
Gość
15/09/2022 12:26

Słowa mają ogromną moc dlatego bierzmy za nie odpowiedzialność .Cały czas to powtarzam.Monik ,piękny tekst,jak zawsze zreszta.Rozwijaj skrzydła w swoim pisaniu i fruń!A ja chcę to wciąż czytać .!❤️❤️❤️❤️

Monika
Monika
Reply to  Anita
15/09/2022 12:58

I jak Cie nie kochac ♥️

Tomasz
Tomasz
Gość
15/09/2022 12:11

Dwóch „panów” usiadło do stołu i zaczęli rozmawiać chyba używając słów opiętych w „argumenty” . Niestety się nie dogadali albo się dogadali i teraz mamy Ukra szaleństwo. Słowa mają MOC.

Katarzyna
Katarzyna
15/09/2022 11:50

To tak dla przypomnienia. Jak ja uwielbiam te wszystkie dawne mądre kultury. Zastosować się do pierwszej umowy to wielki sukces każdego człowieka
https://youtu.be/65eTGtJPcDM

Ewa
Ewa
Gość
15/09/2022 10:47

Słowa ranią. Słowa leczą. Dobre słowo sprawia, że słońce wychodzi zza chmur (także metaforycznie). Złe sprawia, że chcemy odejść. Ale, według mnie, najważniejsza jest rozmowa. A więc rozmawiajmy.

Monika
Monika
Reply to  Ewa
15/09/2022 12:59

Rozmawiajmy♥️♥️.otoz to .