TEORIE SPISKOWE

Termin „teoria spiskowa” podobno wymyślili spece z CIA, aby powstrzymać dociekliwych przed zadawaniem pytań na temat zabójstwa J.K. Kennedy`ego.

Nigdy nie przywiązywałem większej wagi do teorii spiskowych, nie czytałem tekstów z zapartym tchem, nie przyjmowałem w pole serca i traktowałem raczej nonszalancko. Teraz jednak będę chyba musiał zmienić swój stosunek, bo na moich oczach coraz więcej z nich zaczyna się spełniać. Przesłanką, której nigdy nie brałem poważnie, jest sam termin „teoria spiskowa”. Podobno wymyślili go spece z CIA, aby powstrzymać dociekliwych przed zadawaniem pytań na temat zabójstwa J.K. Kennedy`ego. Inni twierdzą, że ta nazwa pojawiła się już w XVII wieku. Tak czy siak, przyjęła się na dobre pozwalając każdej władzy prychnąć w odpowiedzi na kłopotliwe pytania pogardliwym – teoria spiskowa.

Czy ktoś jeszcze pamięta najgłośniejszą teorię spiskową na temat amerykańskich więzień w Polsce, w których przetrzymywani i torturowani byli terroryści związani z Al Kaidą? Pamiętacie ironiczny uśmieszek Leszka Millera? I mniej ironiczny, ale równie fałszywy prezydenta Kwaśniewskiego? Ludzie, przecież to teoria spiskowa, żadnych więzień amerykańskich w Polsce nie ma! Teraz już wiemy, że były i że obydwaj panowie doskonale o nich wiedzieli. Podobnie jak nasi aktualni przywódcy o Pegasusie, ale ta ostatnia ostała się zaledwie przez kilka dni jako teoria spiskowa, bo teraz czas straszliwie przyspieszył i wszystko dzieje się szybciej. 

Na początku plandemii dotarł do mnie news na temat różnego składu szczepionek. Mówiło się, że niektóre serie szczepionek to zwykłe placebo, czyli sól fizjologiczna, inne miały zawierać połowę dawki „czynnika”, inne całą dawkę, a i sam „czynnik” różnił się w zależności od serii szczepionek. To miało tłumaczyć, dlaczego jedni po iniekcji niczego nie czuli, inni chorowali lekko, jeszcze inni bardzo ciężko, a niektórzy umierali. Pytania na ten temat zawsze kwitowano pogardliwym uśmieszkiem i „teorią spiskową”. Oliwa sprawiedliwa jednak wcześniej czy później na wierzch wypływa. Kto jeszcze nie zna tych materiałów, może przekonać się tutaj czy to wciąż jest spiskową teorią. A może z drugiej ręki to samo? Proszę bardzo!

Pamiętam także, że naprawdę dawno, bardzo dawno przeczytałem kolejną teorię spiskową o Ukrainie. Wieszczyła, że Ukraina wkrótce przestanie istnieć a na jej miejscu powstanie państwo chazarskie, bo jak wiadomo, Chazarowie pochodzą właśnie z tamtych stron. Teoria? A jednak Amerykanie i Anglicy ewakuują swoje ambasady z Kijowa! No dobrze, ale NATO, ONZ, UE, Braden i Putin? Jak to ma się do siebie? Ano mamy na to kolejną teorię spiskową, że tym całym towarzystwem, z Putinem włącznie zarządza globalna firma City of London Corporation. Wolałbym, naprawdę wolałbym, żeby to była teoria spiskowa, bo to nowe państwo ma sięgać aż do Wisły!

Jak z tego widać teorie spiskowe po pewnym czasie przestają być teoriami, ale to mi nie spędza snu z powiek, bowiem już od dawna jestem wierny zasadzie Marka Aureliusza i nie martwię się tym, czego zmienić nie mogę. A nie mogę zmienić ani świadomości Polaków co do szczepionek, ani rozkazów, jakie dostał Putin co do Ukrainy. Czym więc mam się martwić? Co ma być to będzie niebo znajdę wszędzie gdy zabraknie tchu! A póki co tu i teraz tchu mam po kokardę, czego i Wam serdecznie życzę z okazji dnia pozdrawiania blondynek. Właśnie dziś jest taki dzień, więc pozdrówcie wszystkie swoje blondynki, jako ja to robię. Blondynki! Bądźcie pozdrowione!

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments