OWCZY PĘD

Ofiarność Polaków w stosunku do uchodźców jest zdumiewająca, jeśli płynie z pola serca i nie jest owczym pędem stworzonym przez media!

Ofiarność Polaków w stosunku do uchodźców jest zdumiewająca, biorąc pod uwagę wcześniejszą do nich awersję, która przecież miała ogromny wpływ na zdobycie władzy przez PiS. Teraz jesteśmy otwarci, empatyczni, współczujący i ofiarni. I to jest piękne, jeśli te uczucia płyną z pola serca i nie są tylko owczym pędem stworzonym przez media! Medialną manipulację ławo zauważyć, jeśli ktoś nie śpi i chce widzieć cokolwiek. Na każdej płaszczyźnie pomagamy Ukraińcom, władza uchwaliła dla nich bezprecedensowe prawo, które daje im lepszą pozycję od naszej w swoim ukochanym i umiłowanym kraju. W telewizji wciąż pokazywani są ludzie, którzy w ciągu dnia pracują, a w nocy pomagają uchodźcom (lub odwrotnie) jako wolontariusze. 

W tej sytuacji ci, którzy tego nie robią, albo robią w sposób symboliczny, oddając jednorazowo jakieś swoje ubrania czy koce, czują się z tym nieciekawie, mając z tyłu głowy poczucie winy. Według mnie zupełnie niepotrzebnie. Pewnie zapomnieli, po co pojawili się na tej planecie, a pojawili się tylko po to, żeby czegoś doświadczyć i bardziej poznać siebie. Przyszliśmy zresztą tutaj na krótko, cholernie krótko, prawdę mówiąc jesteśmy przechodniami na tej Ziemi, jak mawiał Jezus. Z perspektywy mojego peselu życie minęło jak sen złoty nie wiadomo kiedy. Młodzi ludzie tego nie czują, wiem o tym, też przecież kiedyś byłem młody, ale wcześniej czy później dojdzie to do każdego.

To, co teraz dzieje na świecie, nie jest przypadkowe. Coś takiego możemy stwierdzić na pewno, chociaż na pewno nie możemy odpowiedzieć, kto tym steruje! Pewnie, że znajdziecie w Internecie mnóstwo takich, którzy wiedzą wszystko i chętnie objaśniają w długaśnych wykładach. To idioci! Każdy z nich jest pewien swego, jak to idiota, a my dowiadujemy się o kreciej robocie masonów, Żydów, Chin, rodzin związanych z Lucyferem, istot pozaziemskich z rodziny Dewów lub Aszura, Jaszczurów, Plejadian i samego Boga, a jakże! Żadna z tych „prawd” nie jest prawdziwa! Nie po to zapadała kurtyna zapomnienia przed naszym urodzeniem, żebyśmy wiedzieli, jak to ustrojstwo pod nazwą Wszechświat działa. 

Istotne jest jedynie, żebyśmy wyrażali stosunek do tego co się dzieje nie wiedząc jak to działa! Nie będę teraz rozpisywał się nad tym, bo właśnie robię to w swojej przedostatniej książce z cyklu „Nie daj się umrzeć”. Musimy zdać sobie sprawę, że niektóre teorie spiskowe są wprowadzane tylko po to, żeby zaciemnić faktyczny powód wojny na Ukrainie. Nikt z nas wie, jaki jest wyższy cel tej wojny i… nigdy nie będzie wiedział. Niewielu wie, ale nie powie, bo i tak w to nie uwierzymy. Chodzi o poziom świadomości, a od tego właśnie należy nasza reakcja. Reakcja na uchodźców także. 

Jako wolni ludzie mamy prawo wyboru. Owszem, nie wszyscy z niego korzystają, ale potencjalnie mogą. Dlatego właśnie, każdy z nas ma prawo pomagać Ukraińcom i ma prawo im nie pomagać. Tak samo zresztą jak nosić maseczkę czy nie nosić, szczepić się czy nie szczepić, głosować czy nie głosować. Nikt inny nie ma prawa żądać od nas takiego czy innego postępowania. Zbrodnią duchową jest nakłanianie do pomocy Ukraińcom, taką samą zresztą jak odwodzenie od tego. Nasze działanie powinno wypływać z serca. Tam trzeba szukać wskazówki na TAK, lub na NIE. Warto także wiedzieć, że każdy nasz wybór jest dobry! Pewnie, że ten wybór będzie przyczyną którą wywoła określony skutek, to oczywiste, ale to samo dotyczy także, a może przede wszystkim zachęcających i odwodzących. Karma nie myli się nigdy więc lepiej nie agitować, bo co komu do domu, kie chałupa nie jego?

P.S.

Po wielu, naprawdę wielu próbach umieszczania linków w tekście, zrezygnowałem z tego, bo ogromna część czytelników nie jest w stanie ich otworzyć. Linki będę umieszczał w komentarzach, bo te się otwierają bezproblemowo. Dziś dramatyczna wypowiedź Ukrainki i wykład Huberta Czerniaka na temat… Libii. Jeśli myślicie, że temat nie wiąże się z Ukrainą, to zapewne zmienicie zdanie po obejrzeniu filmiku.

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments