CHAOS

We krwi i męce tworzenia rodzi się polski świat Jutra, zamglony chaosem chwili.

Zmiany następują. Dla jednych za wolno, dla innych za szybko, ale jednak! Najbardziej widoczne są w telewizji, pod Sejmem i na stacjach benzynowych. W telewizji „19:30” zastąpiło „Wiadomości”, pod Sejmem prawicowcy zastępują protestujących lewaków a na stacjach benzynowych benzyna E-10 ma zastąpić wszystkie dotychczasowe. To oczywiste, że nie dla wszystkich zmiany są dobre a dla niektórych wręcz szkodliwe.

Jeden z moich znajomych, prawicowy do szpiku kości, stracił już ochotę do życia i samochód! Telewizora nie włącza, bo po włączeniu odnawiają mu się wszystkie mentalne blizny w sercu, a jeszcze nie odkrył stacji „Republika”, plastra na zbolałe serca prawicowców, gdzie schroniła się większość medialnych asów niesłusznie dla nich minionej propagandy. Wybierał się na protest pod Sejm, ale nieszczęśliwie zatankował samochód benzyną E-10, niekompatybilną z jego starym Fiatem Tico, i teraz samochód stoi na mrozie, w szczerym polu, dwa kilometry od stacji benzynowej.          

Przynajmniej tej ostatniej przykrości mógł uniknąć gdyby sprawdził w internetowej wyszukiwarce czy jego Tico jest kompatybilne z E-10, ale musiałby mieć Internet, komputer i wyszukiwarkę, a on ma tylko telewizor, telefon stacjonarny i to nieszczęsne Tico! Czy w tej sytuacji można z nim rozmawiać o rozszerzonej świadomości i postawie Obserwatora? A będzie mu jeszcze trudniej, bo rok 2024 jest rokiem podwójnych wyborów! Samorządowe i europejskie wybory wywołają przecież nieprzeliczoną ilość medialnych sztuczek, aby wpływać na opinię publiczną. 

I to nie będzie zalew informacji, ale dezinformacji! Sztuczna Inteligencja jest już w powszechnym użyciu i niezwykle trudno będzie zorientować się, czy przemawiający akurat Hołownia jest autentycznym Szymonem, czy wykreowanym przez SI chatbotem. W każdym razie dla mojego znajomego będzie nie do odróżnienia! Aż kiedyś dojdzie do wniosku, że żyje w gigantycznym chaosie i akurat w tym przypadku będzie miał rację, bo naprawdę weszliśmy w erę politycznego chaosu! To, co obserwujemy teraz pomiędzy Koalicją a PiSem to tylko przeciąganie liny. Aresztowanie Kamińskiego i Wąsika to tylko jaskółka coraz większego chaosu!

Nie łudźmy się, ten chaos jeszcze trochę potrwa. Fachowcy od numerologii, astrologii i wielu innych logii twierdzą, że będzie trwał około trzech lat! Tylko po to, żeby tacy ludzie jak mój znajomy zrozumieli, że stary system polityczny przestał funkcjonować! I to nie dotyczy tylko Polski, ale przede wszystkim naszego Wielkiego Brata USA i Wielkiej Siostry UE. Gdy już do wszystkich dojdzie, że ani USA, ani UE, ani Polską nie rządzą wyborcy czy politycy tylko właściciele ogromnych korporacji, nastąpi piękna katastrofa, która odnowi oblicze ziemi. Tej Ziemi! I to jest ta wspaniała perspektywa, która ze spokojem a może nawet radością pozwala mi znosić chaos tu i teraz!

p.s.

Objęcie władzy przez każdą nową ekipę jest trudne i zaczyna się od chaosu. Zawsze tak było i my to odnotowaliśmy w naszym kabarecie tą piosenką. Sam się dziwię, że po tylu latach jej przesłanie jest aż tak aktualne. Co prawda do mety nie prowadzą nas już RdR, PC i ZChN, ale w podobnym stylu nowe partie. A dla nas rzeczywistość się nie zmienia, pusto w brzuchu i w kieszeniach i naprawdę nie wiemy, czy to już polskie niebo, czy polski raj:  DO METY

Subscribe
Powiadom o
guest

4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments