DAĆ ŚWIADECTWO

Wraz z rozwojem technologicznym zbezcześciliśmy nie tylko małżeństwo i płeć, ale w zasadzie wszystko, co było związane z honorem, etyką i moralnością.

Zasilanie uwagą i energią wojny jest, według wszelkich wróżek zębuszek złe i ”koduje matrix” czy coś w ten deseń. Otóż moim zdaniem odwracanie głowy i udawanie, że tematu nie ma i czytać go nie będę, jest zasilaniem tejże wojny, czyli zła! – Monika napisała niezwykle ważny komentarz. Szczególnie ważny dla tych wszystkich, którzy twierdzą, że są już na szczycie rozwoju duchowego, gdzieś na poziomie 400, a może trochę wyżej na drabinie świadomości Hawkinsa i nie powinni zajmować się czymś tak trywialnym jak wojna, wybory czy stonkowanie. Już tylko transcendencja, medytacja, spacery „z piesami” po lesie, miska ryżu i pomarańczowa szata.

Dla mnie to gigantyczne nieporozumienie. Nie przybyliśmy na Ziemię, aby przyjmować postawę strusią: nie widzę, nie słyszę, gówno mnie obchodzi. Jesteśmy tu, aby doświadczać! Każdy jako tako rozwinięty duchowo człowiek to powie, ale nie każdy wie, że chodzi o coś zdecydowanie więcej. O nasz osobisty stosunek do wszystkiego, co nas spotyka. Jak wiemy, nie ma przypadków, więc to, co nam podsuwa Wszechświat, musimy jakoś ogarnąć i wyrazić swoją opinię. We własnym sercu, rzecz jasna, ale gdy zajdzie potrzeba nie bójmy się zwerbalizować jej publicznie. Uczymy się przecież jedności w myśleniu, odczuwaniu i działaniu.

Żyjemy w zakłamanym świecie, ale zniesionej (podobno) cenzurze odrosły już głowy, wszystkie siedem! Coraz częściej zamykane są konta na Felicjanie i YouTube gdy tylko ktoś wspomni o stonkowaniu albo o pewnej nacji, o której wspominać nie wolno. Bez skrupułów zamykają kanały, na których są wartościowe posty lub filmy archiwizowane od wielu lat. Poprawność polityczna zmusza twórców do milczenia w sprawach nawet niezbyt istotnych.

Ja np. nigdy nie miałem nic przeciwko ludziom o innej orientacji seksualnej, ale zaczyna mi się ulewać, gdy ta inna orientacja jest tak bezczelnie promowana. Niedługo będę się czuć jak dziwoląg tylko dlatego, że jestem hetero i przez pół wieku śpię z tą samą kobietą. Mam być obywatelem trzeciej kategorii i wstydzić się tylko dlatego, że dostałem takiej dziwnej manii i chcę tylko od Stefanii? – jak napisał Boy – Żeleński? Mam wrażenie, że wraz z rozwojem technologicznym zbezcześciliśmy nie tylko małżeństwo i płeć, ale w zasadzie wszystko, co było związane z honorem, etyką i moralnością.

Dlatego tak ważne jest publiczne dawanie świadectwa co do honoru, etyki i moralności. Już w starożytnej Grecji siedmioletnich chłopców kształcono w szkołach, aby trenować ich umysły. Nie zapominano jednak o tym, aby kształtować w nich odwagę, rycerskość, wspaniałomyślność i prawdomówność. We współczesnej polskiej szkole odwagę i rycerskość kształtuje HIT i bzdury nauczane na lekcjach religii. Tym bardziej potrzebna jest odwaga tych przebudzonych, którzy już wiedzą czym kaczka wodę pije i nie boją się manifestować swojego stosunku do rzeczywistości. 

p.s.

Prawo i Sprawiedliwość zapowiedziało kolejny „konkret PiS” w ramach kampanii wyborczej. Jakość posiłków w szpitalach ma się poprawić. Minister zdrowia Katarzyna Sójka zapowiedziała wprowadzenie programu „Dobry posiłek” dla wszystkich pacjentów polskich szpitali – ONET. Wczoraj tych konkretów wszystkich partii było dużo więcej, stąd moja rolka DOBRY POSIŁEK

Subscribe
Powiadom o
guest

19 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments