DLACZEGO?

dlaczego Władzia aż tak bardzo pociąga i pchają się do niej nie najmądrzejsze ani najbardziej etyczne jednostki? Bo rządzenie ludźmi jest najbardziej dochodowym interesem na świecie!

Wczorajsza decyzja odkrycia towarzyskiego prezesa wszystkich prezesów o zmuszaniu Polek do rodzenia kalekich płodów jeszcze niedawno doprowadziłaby mnie do szału! Teraz zmusiła mnie jedynie do zastanowienia, dlaczego Władzia aż tak bardzo pociąga i pchają się do niej nie najmądrzejsze ani najbardziej etyczne jednostki? Bo rządzenie ludźmi jest najbardziej dochodowym interesem na świecie! Politycy mają pełną gębę frazesów o patriotyzmie czy poświęcaniu się dla dobra społeczeństwa, ale to czysta manipulacja. Najczęściej chodzi o korzyści majątkowe dla siebie oraz krewnych i przyjaciół królika. Swoją pozycję polityczną zdobywają po trupach byle dojść do trwałych przywilejów i naprawdę trzeba mieć dużo dobrej woli, żeby polityków nie traktować jak oszustów, złodziei czy manipulatorów.

Czy są uczciwi politycy? Pewnie! Podobno są nawet uczciwi księża, dlaczegóż więc ma to nie dotyczyć polityków? Tyle że jest ich tylu, ile kot napłakał. Kot prezesa wszystkich prezesów – to chyba oczywiste! Nie trzeba być wybitnie inteligentnym, żeby spostrzec, że wczorajszy wyrok i te wszystkie coraz bardziej restrykcyjne przepisy covidowe służą wyłącznie głębszemu zniewoleniu człowieka! Czy coś zmieniają a na tyle, abyśmy mieli poczucie, że rządzą nami ludzie mądrzy?

Cała głupawka koronawirusowa trwa wyłącznie po to, żeby nas skuteczniej okradać. Wymyślono straszną pandemię strasznego wirusa i dotąd straszono nas przy pomocy mediów, aż zaczęliśmy dobrowolnie kupować płyny dezynfekcyjne, maseczki i przyłbice. Dobrowolnie? Zmuszono nas do tego przy pomocy prawa! A jeszcze wydaje się nasze wspólne, ogromne zresztą pieniądze na zakup idiotycznych testów i wątpliwej jakości respiratorów. Jako społeczeństwo biedniejemy w zastraszającym tempie, ale w tym samym czasie ktoś się bogaci w takim samym tempie. Kto? Kto ma oczy, niechaj patrzy, kto ma uszy, niechaj słucha!

Czy nie jest zastanawiające, że żadna opozycyjna partia, ani żaden jej przedstawiciel nie stanął przed kamerą i krzyknął, KRÓL JEST NAGI?! Nie trzeba być szczególne odważnym, można się podeprzeć opiniami i badaniami naprawdę światłych naukowców światowej miary. W naszych mediach głównego nurtu są niedostępne, ale nie wierzę, że żaden opozycyjny polityk nie spotkał się z nimi. Dlaczego więc nie zacznie ich popularyzować w kontrze do zaślepionych polityków trzymających władzę? Przebudzone społeczeństwo już przebiera nogami i z utęsknieniem czeka na taką partię i takiego polityka, który to zrobi. Pójdą za nimi miliony, ale nikt się nie wychyla. Dlaczego?

Mógłbym napisać jeszcze tysiąc zdań i po każdym z nich umieścić słowo dlaczego. Tysiące socjologów odpowiedziałoby na to tysiącem wysublimowanych i nieporównywalnych odpowiedzi! A przecież wszystkie mają wspólny mianownik i są nim pieniądze. To zbyt proste? Wszystko we Wszechświecie jest proste, tylko ludzie potrafią skomplikować wszystko na maksa. Ułamki, o ile pamiętam, tak samo jak życie, można upraszczać, a po uproszczeniu te nieszczęsne pieniądze aż biją po oczach! Jeszcze tego nie widzicie? To wszystkiego najlepszego z okazji nadchodzącego weekendu i do zobaczenia w poniedziałek.

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments