OSTATNIE CHWILE WOLNOŚCI

Iluzja rzeczywistości, postawa strusia, postawa buntownika, kampania wyborcza, sztuczna inteligencja, totalna inwigilacja, wolność.

Mam nadzieję, że jakaś część czytelników tej strony zdaje sobie doskonale sprawę z iluzji świata. Zdawać sobie sprawę a być o tym przekonanym, to duża różnica, bo dopiero przekonanie co do iluzji rzeczywistości prowadzi nas do spokoju, akceptacji i szczęścia. Do tego potrzebna jest jednak głęboka świadomość siebie. Chodzi o uważne przypatrzenie się swoim wierzeniom, przekonaniom i schematom, z których zbudowany jest nasz system wartości. Dopiero gruntowne przewietrzenie tego systemu pozwoli na szokującą wręcz konstatację, że takiego świata, jaki postrzegamy, po prostu nie ma.

No dobrze, ale póki co musimy mieć do niego jakiś stosunek i dlatego większość z nas przyjmuje postawę strusia (nie widzę, nie słyszę, ja tu tylko sprzątam) albo rewolucjonisty i buntownika (protestuję, krzyczę, pluję nienawiścią). Pewnie spodziewacie się, co teraz napiszę? Że obydwie postawy są błędne, bo przecież najlepsza jest postawa Obserwatora. Otóż nie! Jeśli postawa strusia Ci służy, chowaj głowę w piasek dotąd, aż Ci się znudzi. A jeśli służy ci obrzucanie obelgami partii rządzącej, obrzucaj, aż też Ci się znudzi. Warto jednak pamiętać maksymę człowieka uduchowionego: jeśli kogoś osądzasz, to tak naprawdę osądzasz samego siebie!

Cóż nam zatem pozostaje? Pomarańczowe prześcieradło, miska ryżu i powtarzane mantr? Też można jeśli… będę to powtarzał bez końca – jeśli Ci to służy! Proszę jednak pamiętać, że po to przychodzimy na Ziemię, żeby doświadczać! A czego doświadczysz w pomarańczowym prześcieradle? Dopiero poprzez zanurzenie się w życiu po kokardę, doświadczanie zdrowia i choroby, bogactwa i biedy, miłości i nienawiści itd. dowiesz się, czy zo­sta­nie na dnie po­pio­łu gwiaź­dzi­sty dy­ja­ment. Wie­ku­iste­go zwy­cię­stwa za­ra­nie! Paradoksalnie im gorzej, tym lepiej, bo dopiero wtedy dyjament zalśni albo popiół zostanie i zamęt.

Z ogromnym spokojem Obserwatora patrzę na naszą przaśną rzeczywistość, która właśnie mieni się wszystkimi kolorami kampanii wyborczej. Nasze cudaki polityczne skupione w betonach partyjnych próbują nas przekonać do swojej wizji, także iluzorycznej przecież. A wszystko po to, żeby zdobyć nasz głos, nic więcej. Ja uważam, że głosując na kogoś, obojętnie na kogo zresztą, oddaję im prawo decydowania o sobie. Nie tylko WUC czy Ziobro, ale również Tusk, Hołownia czy Czarzasty nie dostaną mojego upoważnienia do decydowania za mnie, bo to ja decyduję o sobie. To może już ostatnie chwile wolności, ale nie oddam ich za obietnice wyssane z brudnego politycznego palca. Nie mam jednak nic przeciwko tym, którzy za rok pójdą grzecznie do urn. Skoro im to służy, niech idą, wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia nowej kadencji.   

To są naprawdę ostatnie chwile wolności, bo światem będzie rządzić sztuczna inteligencja. Już rządzi zresztą! O gospodarce i finansach decyduje przecież Aladdin, super komputer, który steruje decyzjami światowych banków i rządów. Powoli wdrażana jest również kontrola naszych umysłów poprzez wysyłanie silnych elektronicznych wiązek. Po to tak naprawdę wprowadzono sieć 5G. Jak twierdzą fachowcy, ONI mogą wpędzić każdego w pedofilię, do naszych skrzynek mogą wysyłać pornografię dziecięcą, zmienić nam  orientację seksualną i z każdego zrobić zboczeńca. Już to robią, ale na razie dotyczy to tych na wysokich stołkach, a jeśli chodzi o zwykłych ludzi, dopiero budują system, który będzie nas non stop śledził. Totalna inwigilacja przez lodówkę, odkurzacz, samochód, nie mówiąc już o smartfonach. Świetnie o tym opowiada Listek Elf: https://youtu.be/0j3wQZepHv0

Czy w związku z tym wciąż się dziwicie, że się cieszę z mojego świata? Bo mnie to wszystko jeszcze nie dotyczy i jestem pewien, że już nie będzie dotyczyć. A to tylko jedna z przesłanek do radości z tego, że… jestem stary!

p.s.

Z przyjemnością informuję, że wszystkie książki zakupione w przedsprzedaży zostały wysłane! 💖

guest

17 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mirosława
Mirosława
08/11/2022 13:00

Doświadczamy życia niejako wpadając do piekła (które ponoć sami sobie tworzymy ), a potem wspinamy się w „górę” aż do nieba… oto duchowa ścieżka człowieka – tak mi pewna osoba napisała. Kontrola istnieje od zawsze odkąd pojawił się człowiek. Internet i ten cały 5G oraz cała reszta technologii prowadzi zawsze do tego samego – upadku i zniszczenia. Dziś mając bagaż wielu, bardzo wielu lat doświadczeń nic mnie już nie dziwi ani nie zdziwi. Za to coraz częściej zastanawiam się nad sensem życia,.. Mówią, że nawet i w bezsensie jest jakiś sens oraz, ze sensem życia jest samo życie… Mimo to nadal się nad tym zastanawiam… zwłaszcza, gdy studiuję najnowsze odkrycia fizyki kwantowej, biologii i innych odkryć. Dziś mogę rzec jedno,,, nic dalej nie wiem, wciąż jestem na progu do WIEDZY… Dzięki za książki Stanisławie.

Agnieszka
Agnieszka
Gość
Reply to  S.A.P.
07/11/2022 21:15

Dokładnie, wolność mamy wtedy, gdy odczuwamy, gdy wiemy, ze jestesmy wolni. To stan ducha, świadomości, podświadomości. Zewnetrznie moze nas otaczac wszystko, rozne rozwiazania, systemy, a wolnosc mamy we wnetrzu. To ja jestem wolna a wszystko co zewnetrzne mam do wyboru i moge korzystac lub nie, moge sie zgadzac z tym lub nie. Najwazniejsze mamy i czujemy we wnetrzu, w synchronizacji serca, duszy i umysłu.

Katarzyna
Katarzyna
07/11/2022 17:55

A cóż to za ponura wizja że sztuczna inteligencja będzie nami rządzić? Nie wierzę w to po prostu. To naprawdę są ostatnie podrygi tym obrzydliwych gadów. Ja wiem ze za chwilę dla ludzi świadomych obudzonych i otwartych dosłownie na wszystko nadchodzą cudowne chwile. Ja w to wierzę bo taki kreuje swój świat.
Wczoraj obejrzałam bardzo ciekawy filmik. Polecam bo warto zobaczyć posłuchać. Tego co się zaczęło nie jest w stanie nic zatrzymać. Gady będą do ostatnich chwil walczyć o każda ludzką dusze.
Filmik trwa 24 minuty więc bez nudy można obejrzeć w wolnym czasie

https://youtu.be/o4Hzp4e7b4U

Renata Szczepańska
Renata Szczepańska
Gość
07/11/2022 15:08

Stasiu,..bardzo dziękuję za książki i płynące z serca dedykacje. Ściskam ciepło. 🤗🧡

Ewa Kopczewska
Ewa Kopczewska
Gość
07/11/2022 10:35

Ostatnia konkluzja w samo sedno. Uważam, że mnie te okropności też nie dotkną. Lubię czytać tutaj posty – czy zgadzam się z nimi, czy nie -zawsze wprawiają mnie w dobry nastrój, nawet jeżeli są na trudny temat. A propos książki – właśnie dostałam SMS-a, że już jest w paczkomacie. Dziękuję i pozdrawiam

Elżbieta
Elżbieta
Gość
Reply to  Ewa Kopczewska
07/11/2022 12:17

Ja też dziś z samego rana esa otrzymałam 🙂
Dzięki

Janusz
Janusz
Gość
07/11/2022 09:51

Tak zwanych „starych” też to może dotyczyć chociażby w kontakcie z medycyną. To już się dzieje. https://www.youtube.com/watch?v=aujMAXjBX8o

Józef
Józef
Gość
Reply to  S.A.P.
07/11/2022 11:37

Zaś ona, choć sztuczna, najnormalniej zapyta: a myłaś?

Elżbieta
Elżbieta
Gość
Reply to  Józef
07/11/2022 12:20

hahahahaa

Monika
Monika
07/11/2022 09:26

Jedna z przeslanek, ze jestem stary 🙈🤣. Nie smiej sie dziadku z czyjegos wypadku, bo mozesz szybciej wrocic niz myslisz. A tutaj takie dziwy na fb…sama strona sie nie poprowadzi🙈. Zawsze to jakis powod do radosci. Ja pewnie tez juz nie doczekam choc jeszcze nie wiem czy mnie to raduje. Mam tak duzo do zrobienia i do przeczytania,ze ani mysle dac sie sztucznej zabrac w posiadanie. Ja decyduje o tym kawalku podlogi i nie odpuszcze. Niech wiedza czy lubie mleko tluste czy chude i jaka pizame preferuje w zimie..Moja dusza moja sprawa 😊 i tam stoje JA♥️. Tyle sztucznosci juz probowalo mi zaimponowac, a ja dalej jak bieszczadzki aniol z zielonym kielonkiem. Sztucznej nie mam nawet rzesy i jakos mi nie po drodze z plastkiem. Zeszlam jak hippis i.odejde podobnie..do psiego boga mojego. Taka sama a jakze inna ♥️🙈
ps.moja ksiazeczka juz za minute w skrzynce