TECHNIKI MANIPULACJI

W przemówieniu Wodza na sobotniej konwencji PIS można było zidentyfikować prawie wszystkie techniki manipulacji psychologicznej.

Pewnie wpadliście, chociażby przypadkowo, na jakieś migawki z sobotniej konwencji PIS. Zapewne także wysłuchaliście przemówienia WODZA, przynajmniej jego fragmentów, bo całość trudno byłoby przełknąć bez skutków ubocznych. Chyba że słuchaliście z pozycji Obserwatora! Warto było, bo można było zidentyfikować prawie wszystkie techniki manipulacji psychologicznej, jakie zastosowano w przemówieniu. Czy wychwyciliście sztuczki, jakimi WUC się posłużył, aby stworzyć fałszywy obraz rzeczywistości?

Kłamstwo odłóżmy na bok, bo fundamentem KAŻDEJ polityki jest kłamstwo, nie tylko polityki Prawa i Sprawiedliwości. Ale czy nie uderzyło Was zaprzeczanie faktom? Co pomyśleliście po słowach: PiS ocalił polskie górnictwo?! WUC nawet się nie zająknął gdy to mówił, zapominając na amen o eksporcie węgla z Rosji, który za rządów PiS urósł do gigantycznych rozmiarów. Oczywistą oczywistością jest, że to się odbiło na polskim węglu, ale Jarosławgórnictwozbaw udaje niewiniątko pomimo faktu, że oni są ostatecznymi grabarzami polskiego górnictwa. Ostatecznymi, bo nie możemy zapomnieć o początkowej roli Tuska dawno, dawno temu. To jest właśnie przykład jednej z technik manipulacji, czyli zaprzeczania. Udawanie niezrozumienia sytuacji lub problemu jest niczym innym jak rżnięcie głupa, a to, jak wiadomo od lat, nikomu nie przeszkadza w naszym ukochanym i umiłowanym kraju.

A racjonalizacja? To również technika manipulacji, którą WUC uwielbia. Dlatego z takim spokojem powiedział: Dzięki nam  ludzie nie umierali na ulicach! Chodzi, rzecz jasna, o plandemię i 200 tysięcy nadmiarowych zgonów. I rzeczywiście, ludzie nie umierali na ulicach tylko pod respiratorami. Tak właśnie wygląda racjonalizacja, jakiej dokonał Jarosławpacjentówzbaw. Typowy wykręt, który wyjaśnia szkodliwe działania, wykorzystując cynicznie pozornie racjonalne argumenty w rodzaju: „Gdybym tego nie zrobił, to mogłoby się stać coś gorszego”. I ludzie to kupią? Ci wybudzeni zapewne nie ale: „Jedziemy w to, bo ciemny lud to kupi” – zapewne znacie autora tej złotej myśli na stałe wyrytej w dekalogu PiS.  

Kolejna technika to służalczość. Nauka określa ją jako realizowanie własnych interesów przez udawanie, że służy się „wyższej sprawie”. Wyższą sprawą są uchodźcy z Ukrainy więc zasługi za ich przyjęcie Jarosłauchdźcówzbaw przypisuje sobie, czyli PiS, bo identyfikuje się ze swoją partią bez reszty. Prawda jest taka, że uchodźców przyjęli zwykli ludzie, chociaż znaczną rolę odegrały również samorządy. PiS jedynie wykonywał służalczo polecenia, jakie dostawał w tym zakresie. Nie będę się rozwodził od kogo, bo to zupełnie inny temat. Tak czy siak, branie na klatę zasług za ogromny wysiłek Polaków to dla mnie ewidentny przykład manipulacji. 

I tak można w nieskończoność, bo prawie każde zdanie z przemówienia WODZA było przykładem kolejnej techniki manipulacji. Warto się temu przyglądać panie i panowie Obserwatorzy. A jaką technikę zastosowano jeśli chodzi  o inflację i horrendalne ceny w sklepach? Umniejszenie – jest taka technika, jak najbardziej. Twierdzi się, że problem nie jest tak szkodliwy, jak ludzie opowiadają i z łatwością sobie z nim poradzimy. Dlatego gdy padają pytania o wydane miliony na respiratory czy o ogromne kwoty, jakie dostaje tatuś Rydzyk, zawsze słyszymy odpowiedź, że nie ma o czym mówić. Takich problemów, o których wszyscy chcą mówić, jest mnóstwo, ale JaroslawPolskęzbaw robi wtedy zdziwioną minę jakbyśmy pytali o Altantydę!

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments